27 10

Радіодиктант національної єдності

27 жовтня українці святкують День української писемності та мови колектив КПКАТБМ та учні закладу освіти також з радістю долучились  до написання Радіодиктанту національної єдності 2023.
Пряма трансляція Радіодиктанту почалась 27 жовтня об 11:00.

Починаючи з 2000 року, радіодиктант національної єдності всі охочі писали 9 листопада, у День української писемності та мови.
Останнє свято ще 1997 року започаткував своїм указом тодішній президент України Леонід Кучма.

Для свята обрали день, коли церква вшановувала пам’ять Нестора Літописця.
Однак після того як Православна церква України та Українська греко-католицька церква у 2023 році перейшли на новий календар, постала необхідність зміни дати
Тож відтепер вшанування пам’яті Нестора Літописця, відзначення Дня української писемності та мови, а також написання радіодиктанту національної єдності відбуватиметься в нову дату – 27 жовтня.
Зміни до указу президента України від 6 листопада 1997 року №1241/97 Володимир Зеленський вніс 28 липня 2023 року.

Хто пише та хто читає текст Радіодиктанту у 2023 році?

Текст «Дороги України» написала письменниця та лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко

Читатиме диктант актор театру та кіно Олексій Гнатковський.

Коли оприлюднять текст Радіодиктанту?

Текст Радіодиктанту оприлюднюють після того, як його учасники надішлють свої роботи на перевірку. Їх можна надіслати поштою або на e-mail:

  • паперові листи приймають на адресу Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26; важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 29 жовтня.
  • або сфотографуйте чи відскануйте текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) і надішліть його на rd@suspilne.media; листи приймаються до 11:00 30 жовтня.
    Отправлено с iPhone