Водій автотранспортних засобів (категорія «В»)

термін навчання 2,5 місяці

Кваліфікаційна характеристика

Водій автотранспортних засобів категорії «B» (керування автомобілями, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кг (7700 фунтів) і кількість місць для сидіння яких, крім сидіння водія, не перевищує восьми)


Завдання та обов’язки. Керує автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії «B», за різних дорожніх умов. Виконує вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечує належний технічний стан автотранспортного засобу. Буксирує автопричіп дозволеною максимальною масою до 750 кг. Перевіряє технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечує справність обладнання відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконує роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подає автотранспортний засіб під навантаження та розвантаження або до місця посадки і висадки пасажирів. Контролює правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові автотранспортного засобу малої вантажопідйомності, а також порядок розміщення пасажирів в легкових автомобілях. Усуває технічні несправності, які виникають під час роботи автотранспортного засобу на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконує регулювальні роботи. Заправляє автомобільні транспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлює дорожню документацію. Надає першу допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод.
Повинен знати: законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч. небезпечних, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії «B» та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; основи керування автотранспортними засобами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи запобігання; причини виникнення несправностей, способи їх виявлення та усунення; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, оливи, мастила, електроліт, антифриз та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації транспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу

Навчальний план підготовки кваліфікованих робітників.

Професія –( 8322) Водій автотранспортних засобів.

Спеціалізація — Водіння автотранспортних засобів категорії «В» дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500кг (7700 фунтів) з причепом дозволена максимальна маса якого не перевищує 750 кг (1650 фунтів).

№ з/пНавчальний предметВсього
1.Загальнопрофесійна підготовка10
1.1Основи законодавства України10
2.Професійно-теоретична підготовка174
2.1Охорона праці та навколишнього середовища12
2.2Будова й експлуатація  легкового  автомобіля18
2.3Правила дорожнього руху100
2.4Основи  безпеки дорожнього руху,та  перша медична допомога при ДТП38
2.5Професійна етика та культура водіння6
3.Професійно-практична підготовка40
3.1Водіння автомобіля40
4.Консультації6
5.Державна кваліфікаційна атестація8
 Загальний обсяг навчального часу (окрім п. 3)198